Menu
Home Page

Our Governing Body

Chris Flathers

Type of Governor: Principal (Headteacher)

Relevant interests: Married to Miss Hindle (pre-existing from before any changes in regulations)

 

Councillor Gill Sargeant

Type of Governor: Local Authority

Nominated by democratic service

Appointed by Governors

Relevant interests: Trustee of Colindale Community Trust

Re-election date: 06/Feb/2017

 

Sue Hinton

Type of Governor: Co-opted Chair of Govs

Elected by: Governors

Re-election date: 14/Jul/2019

 

Debbie Cooney

Type of Governor: Co-opted Vice Chair

Governors

Re-election date: 14/Jul/2019

 

Vicky Dawes

Type of Governor: Co-opted

Elected by: Governors

Relevant interests: Lead Deputy Head, Goldbeaters

Re-election date: 14/Jul/2019

 

Nicola Young

Type of Governor: Staff

Elected by: Staff Election

Re-election date:11th October 2019

 

Elizabeth Jane Howard

Type of Governor: Co-opted

Elected by: Governors

Relevant interests: Goldbeaters Support Staff

Re-election date: 14th July 2019

 

Councillor Nagus Narenthira

Type of Governor: Co-opted

Elected by: Governors

Relevant interests: Governor at Colindale Primary School

Re-election date: 14th Jul 2019

 

Sarah E Fox

Type of Governor: Parent (Goldbeaters)

Elected by: Parents

Re-election date: 14th March 2018

 

Ms Tahiya Ali

Type of Governor: Parent (Orion)

Elected by: Parents

Re-election date: 18th Jan 2020

 

Miss Annii Cockings

Type of Governor: Parent

Elected by: Parents

Re-election date: 18th Jan 2020

 

Mrs Constance Kirby

Type of Governor: Parent

Elected by: Parents

Re-election date: 18th Jan 2020

 

Governors who came to the end of their term in the last 12 months

Mrs Ruya Pope – 20th Nov 2015

Mr Harji Raghvani – 16 Nov 2015

 

Goldstar Federation
Top