Menu
Home Page

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

 

Principal/Headteacher

Chris Flathers

 

Co-Headteachers

Annie Hindle (SENCO)

Rachel Shear

 

Heads of Learning

Jayden Ellis (EYFS - SENCO)

Nicola Young 

Michael Mackey

Michelle McDonald

Tom Remnant

Luisa Nocerino

Sunbeam Nursery Team

Heather Angus                           Mimi Ngo

Sarah-Louise Fitzgerald               Natasha Graham

Lamia Ferradji                            Libby Ayres

Amal Abdi (inclusion)                  Ferdane Shahini (inclusion)

 

Orion Nursery Team

Kim Bisok - Teacher                    Kim Ballard

Kemi Owoborode                      Najma Khan

Sarah Boden                              Shannon Barnard

Hajer Mezoui (inclusion)

 

Reception Team

Comet Class - Kristina Lee & Hina Depala

Star Class - James Allen & Beatrice Anim

Rocket Class - Khadija Zia & Marianne Chelihi

Sun Class - Amanda Gavin & Lorraine Dark

 

Berivan Ulusoy (inclusion)         Chloe Yon (inclusion)          Sarah Vickers (inclusion)

 

EYFS Float Teacher - Simon Mumford

Year 1 Team

Natalie Stevenson                 Akisha Chambers

Grace Laryea                        Leonie Amankwaah

Olivia Hyslop                        Mohita Punjabi

Martina Mexhuani                 Sheila O'Leary

Norita McCarthy

 

Shakeela Abdul Rehman (inclusion)     Julie King (inclusion)     Samina Irfan (inclusion)

Year 2 Team

Nicola Young                Amanda Adams

Ruth Maloney              Rachel Rovnik

Gabriella Gyory           Anna Berisha

Leagha O'Sullivan         Sharron Hosking

Donna Fisk                 

Azerila Tran (inclusion)      Katie Opiola-Noori (inclusion)   Shqipe Muqak Ismaili (inclusion)

Year 3 Team

Anne Goh                              Danielle Phillips

Anna Hitman                          Cathy Hutchison

Katie Rose                             Elena Waters

Amina Musa                           Saloua Wifaq

Susan Neale (inclusion)           Keira Roberts (inclusion)        Myrvete Maliqi (inclusion)    

Year 4 Team

Natalie Barry                                 Jo Bullen

Amy Webb                                    Katie Talbot

Oliver Jones                                  Amber Seller

Precious Barzey                             Tom Remnant

Edlira Zyka

Tahiya Ali (inclusion)     

Year 5 Team

Rachel Cowan                                  Mollie Coakley

Sarah Bolton                                    Nidhika Vohra

Hee Soo Simon                                Hazel Maskell

Mark Gadion                                   Christine Wilkinson

Vjollca Shahini                                  Natasha Jarvis (inclusion)                 

Corrina Cavaye (inclusion)                Vikki Metherill (inclusion)

Marie Ghinea (inclusion)

Year 6 Team

Zoe Angus                                Steve Prince                      

Emily Dos Santos                      Sian Gallagher

Priya Beharry                            Jessica Costin

Debby Cohen                           Ashni Shah

Hasina Khan                             Ersida Sokoli (inclusion)

Niti Gupta (inclusion)               Rebecca Metcalf (inclusion)            

The Jets Team

Leo Tsang                       Roopa  Jadeja                     Maria Ronan

Terri-Ann Ryan               Yvonne Filamba                  Aneta Struzik

Monika Anoszko             Max Townsend                   Giana Meldau

Lauren Hewitt                Fariha Ebadi

 

Sports Coaching Team

Hugh Wilkinson                        Robbie Courtnage                     Nathan Kabango

Mustafa Guzeltas                      Mete Sem                                  Mark Halliwell

Elena Waters

Office Team

Charmaine Martin                    Lucy Ogilvie-Herald               Tahmida Sarkar

Karen Hawkins                        Collette Gibson

 

Welfare Team

Sarah Dickson                         Michelle Dean

 

Caretaking Team

Steve Coyle                             Dumitru Malanciuc                 Cesar Vista

 

I Shine Cleaning Team

Sirad Abdi                               Joao Afonso                           Anna Gremolova

Faduma Mohamoud                 Fadumo Hussein                     Khadra Adan

Maciej Rybinski                        Marta Igraca                          Mary Ward

Mimoza Ruhani                       Safiya Maaline                         Shemsie Kelani

Sahro Hassan                          Ubah Alasoow

 

I Shine Catering Team

Teresa Hatch                          Maria Fernandes                     Marta Igraca

Emilia Panzo                           Docia Addai                           Justyna Marjanovic

 

MTS Team

Gill Cocking                           Jacqeline Dickinson                Nadifo Mohamed

Sharron Hosking                    Sheila O'Leary                        Hasmita Waghela

Abla Nekkab                         Alicia Dziamalek                     Akram Kerdarifarimani

Amina Sharif                          Candice White                      Claire Kidd

Eklema Sylojmani                   Fardowza Abdalla                   Fadumo Hussein

Gillian Hudson                       Julie Shevel                            Kelly Low

Kristy Pett                             Mryvete Maliqi                      Mimoza Ruhani

Nawal Nur                            Nora Carroll                         Safiyo Maalin

Saida Sharif                            Saynab Ahmed                       Sasha Attard

Shemsie Kelani                       Stacey Vickers                       Suad Ali

Suzana Shega                         Valdete Selimi                        Zade Latifi

Zoe Cook                             Zohra Begum Siddiqi

Goldstar Federation
Top