Menu
Home Page

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

 

Principal:

 

 

 

 

Chris Flathers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co-Heads:

 

 

 

 

Annie Hindle

 

 

 

 

Rachel Shear

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heads of Learning:        

Luisa Nocerino

Danielle Pyzer

Academic Learning (Y5 / Y6)  
Academic Learning (Y5 / Y6)
Nicola Young World Learning (KS1)  
Jayden Ellis Young Learners - Early Years Foundation Stage / SENCo
Michelle McDonald Performing Arts and Social / Emotional Wellbeing (Y3 / Y4)
Michael Mackey Sport, Enrichment and Physical Wellbeing (Y5 / Y6)
         

Teachers:

 

 

Teaching Assistants:

 

Akisha Chambers

3C

 

Amanda Adams HLTA

2YA

Alexandra Cooper

Sun

 

Aneta Struzik

Jets 1

Amber Seller

1S

 

Anna Berisha

Y3

Anna Hitman

4H

 

Christine Wilkinson

Y5

Anne Goh

3G

 

Edlira Zyka

1E

Catherine McConville

1M

 

Gill Cocking

Y4/Y5

Cathy Hutchison

4H

 

Hasina Khan (MTS)

Y6

Charlotte Ng

3N

 

Hee-Soo Simon

 

Chris Johnston

6J

 

Katie Opiola-Noori

2YA

Danielle Lindsay

Nursery

 

Linda Brockwell

Nursery

Danielle Pyzer

 

 

Martina Mexhuani

1S

Deborah Cohen

 

   Mohita Punjabi 2S

Dominque El-Shirbini

1E

   Niti Gupta Y4

Fatema Karmali

2K

   Saloua Wifaq 1L

Gabriella Gyory

3GY

   Sarah Louise  Fitzgerald Starbeam/Sun

Grace Laryea

1L

   Sharon Hosking 2K

Inessa Ciuro

4CO

   Sheila O’Leary 1M

James Allen

Star

   Tijen Ibrahim 5C

Jayden Ellis

 

   Vjollca Shahini Y3

Jess Costin

4C

     

Leo Tsang

Jets 1

 

 

 

LeonieTakyi-Amankwah

Y2

 

SEN TAs:

 

Lindsey Guy

Rockets

 

Ashni Shah

1E

Lucie McDonald

Starbeam

 

Azarila Tran

1L

Luisa Nocerino

 

 

Chie Patridge

Jets 2

Michael Mackey

 

 

Corinna Cavaye

5J

Michelle McDonald

 

 

Ersida Sokoli

Y6

Mollie Coakley

5MC

 

Hazel Maskell

2A

Natalie Stevenson

2S

 

Hina Depala

2F

Neil Kilbourn

6K

 

Jacueline Richards

4C

Nicola Young

2YA

 

Julie King

3NG

Oliver Jones

5J

 

Khadra Ibhrahim

2F

Paul Pyzer

Jets 3

 

Kye Clarke-Binns

6O'B

Rachel Cowan

5C

 

Louise Huei-Yu Ying-Law

Y6

Sally Tomlinson

Jets 2

 

Maria Oktapoti-SALT

Open Rm

 Sarah Moldrich Comet  

Maria Ronan

6O'B

 Simon Mumford Nursery  

Marie Ghinea

3G

 Tarley Farrell 2F  

Myrvete Maliqi

3N

Vincent O’Brien

6OB  

Natahsa Jarvis

1S/3C

Zoe Angus

2A

 

Rebecca Metcalf

Jets 3

 

 

 

Roopa Jadeja

Jets 1

 

 

 

Samina Irfan

2S

Float Teachers

 

 

Sara Ann Vickers

2YA

Emily Nicolson

 

 

Saran Sharpe

5MC

Emma Taig

 

 

Shakeela Abdul Rehman

 

Max Townsend

 

 

Susan Neale

 

Saskia Feltz

 

 

Tahiya Ali

3GY

Stephen Prince

 

 

Terri Ann Ryan

Jets 1

     

Vikki Metherall

1M

Nursery Nurses:

 

 

Yvonne Filamba

Jets 2

Amanda Botros

Nursery

 

 

 

Beatrice Anim

Comets

 

Admin:

 

Benita Patel

Nursery

 

Charmaine Martin

 

Bervian Ulusoy

Sun

 

Donna Ellis

 

Elizabeth Ayres

Nursery

 

Karen Hawkins

 

Heather Angus

Starbeam

 

Lucy Ogilvie-Herald

 

Khadija Zia

Rocket

 

Roxanne Sheward

 

Linda Brockwell

Nursery

 

Stephanie Moritz

 

Lorraine Dark

Nursery

 

 

 

Lydia Simmons

Nursery

 

 

 

Marianne Chelihi

Nursery

 

Support Staff:

 

Natasha Graham

Star

 

Fadumo Abdi

 

 

 

 

 

 

Sports Team

 

 

 

 

Hayley McNamara

 

 

 

 

Hugh Wilkinson

 

 

Medical/Welfare:

 

Mete Sem

 

 

Sarah Dickson

 

 Mustafa Guzeltas

 

 

Michelle Dean

 

 Nathan Kabongo

 

 

 

 

 Rob Courtnage

 

 

Caretakers:

 

 

 

 

Cesar Vista

 

 

 

 

Dumitru Malanciuc

 

Mealtime Supervisors:

 

 

Steve Coyle

 

Abla Nekkab

 

 

 

 

Ayan Ahmed

 

 

Cleaners:

 

Candice White

 

 

Amina Mohamed

 

Fariha Ebadi

 

 

Anna Gremolova

 

Hasina Khan (TA)

 

 

Claudino Da Costa

 

Hasmita Waghela

 

 

Joao Afonso

 

Ines Da Mata

 

 

Maciej Rybinski

 

Jacqueline Dickinson

 

 

Mary Ward

 

Julie Shevel

 

 

 Norma Lilliana  Delgado

 

Mimoza Ruhani

 

 

 Safiyo Maaline

 

Nafido Mohamed

 

 

 Suzanna Shega (MTS)

 

Nora Carroll

 

 

 Ubah Alasoow

 

 Safiyo Maalin

 

 

 Yasmin Nur - MTS

 

 Saida Sharif

 

 

 

 

Saynab Ahmed

 

 

 
 Shemsie Kelani

 

 

 

 

 Suad Ali

 

 

 

 

 Suzana Shega

 

 

 

 

 Valdete Selimi

 

 

 

 

 Yasmin Nur

 

 

 

 

Zohra Begum Siddiqui

 

 

 

 Zahra Abdirahman

Jets

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Goldstar Federation
Top